Nedovol, aby tě ztrach z prohry vyřadil ze hry

Tma? Kdo v ní vlastně žije?

7. října 2016 v 18:01 | Temnota |  Téma týdne
K tématu týdne jsem se rozhodla napsat takovou krátkou povídku, která mě napadla v momentě, kdy jsem si přečetla na jaké téma se píše tento týden. Dnes jsem si konečně našla čas, abych to sepsala a zveřejnila :)

Přeji hezké počtení.
----------------

Byla jsem se jen tak projít. Je jaro a to je období, které já miluji. Příroda se probouzí, všechno kvete a nádherně to voní. Vzduch je čerstvý a svěží.


Sonja, můj slepecký pes, mi škubnul vodítkem, až jsem se lekla. Možná se divíte, ale ano, jsem slepá. Jak je tedy možné, že miluji jaro a vnímám jeho krásy? Je to jednoduché, díky tomu, že jsem přišla o zrak, tak se mi rozvinuli ostatní smysli a zesílili. Jako malá jsem viděla, ale postupně jsem kvůli nemoci přiházela o zrak až jsem oslepla úplně. Nejsem z toho ale smutná. Stále mám v hlavě obrázek rozkvetlých květin a nádherných stromů. Vím, jak to vypadá a z hlavy mi to nikdo nevezme.

Nechápu ale dnešní lidi. Krajina je nádherná a procházky v ní uklidňují. Člověk se provětrá a vyčistí si hlavu. Ale dnešní mladá generace? I když jsem slepá, tak je mi jasné, že jsou pořád na telefonu. Člověk slyší, jak hrají nějakou hru, s někým telefonují a tak podobně. Ten telefon mají prakticky pořád v ruce a já se ptám proč? Jaký to má vlastně smysl?

Já sice nevidím, ale myslím si, že nejsem ta, která je slepá. Kdo vlastně žije ve tmě, ten kdo nevidí, nebo ten, kdo nechce vidět?

Vnímám krásy přírody, užívám si sluníčka a jsem plná života. Jsem šťastná a lituji ostatní lidi.

To by bylo asi vše, co bych vám chtěla říct. Je to něco na zamyšlení a pravdivé.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Univer Univer | Web | 10. října 2016 v 22:03 | Reagovat

Pravda. Lidstvo spěje do kytek, to už se dávno ví. A nejhorší je, že se to pořád zhoršuje. Ale hezký článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama